top of page
381064352_795878252547619_9218808509951022933_n.jpg

Doplňky výživy pro psy

Pracovní pes potřebuje to nejlepší!

 

Regenerace, výkonnost, nasvalení a mnoho dalšího musí řešit majitelé pracovních psů, aby své miláčky připravili na špičkovou výkonnost.

Přinášíme vám ty nejlepší doplňky výživy pro pracovní psy.

 

Vyrobeno v České republice.

made-in-czech-republic-icon.png

PROČ PROTEIN PRO PSY?

Zdrojem energie pro psa jsou hlavně tuk a bílkoviny. Neumí pro tvorbu energie využít složité cukry ( sacharóza - řepný cukr ) jako člověk. Pes při práci získá nejvíce energie z tuku ( cca 45 % ) a hned po něm z bílkovin ( cca 35 % ). Zdroj energie z bílkovin je přitom velmi důležitý pro ochranu měkkých svalových tkání. Při nízkém příjmu energie z proteinů při zátěží ( cca pod 16 % ) mají psi prokazatelně více zranění, než psi s vysokým příjmem bílkovin ( cca nad 24 % ). Proteinová směs má sypkou, velmi jemnou strukturu a světle hnědou barvu po surovinách. Vůně je přirozená ze surovin, velmi intenzivní po rybách. Bez obsahu aromat, barviv a konzervantů!

PROČ ENERGY DRINK?

Pro rychlou energii pes neumí využívat přímo jednoduché cukry ( glukózu ) jako člověk, ale přetváří jej v těle na glykogen, který se ukládá v jeho svalech a posléze uvolňuje např. při vysokém fyzickém zatížení psa. Glykogen se skládá z velkého množství molekul glukózy, spojených navzájem tzv. glykosidovými vazbami, které se postupně uvolňují během zátěže, a rovnoměrně zásobují tělo energií. Nejvíce glykogenu je uloženo u psa právě ve svalech - asi 2/3 a pak v játrech - asi 1/3. Jeho zásoba je při velkém zatížení vyčerpána asi po 20 - 40 minutách, dle intenzity zátěže, přičemž svalový glykogen se využívá jako zdroj energie úplně první ze všech energetických složek, které pes dokáže využít ( bílkoviny a tuk ). Pokud se glykogen z organizmu vyčerpá, jsou na prvním místě jako nový zdroj energie použity bílkoviny ze svaloviny a teprve mnohem později i tuky. V takovém případě přichází pes o svalovou hmotu a tím se následně snižuje i jeho další výkon. Proto je nutné jeho tělu dodávat před intenzivním výkonem dostatek glukózy a specifických volných aminokyselin, aby se tvořily stále zásoby glykogenu a nedocházelo k odbourávání svalových vláken při výkonu a hlavně po něm - při regeneraci.  

bottom of page