top of page
bart.png

Co je NePoPo®

Language of Modern DogTraining

NePoPo® je systém, který vytvořil Bart and Michael Bellon. Je to zkratka pro Negativní Pozitivní Pozitivní. Je to komplexní systém, který zefektivňuje komunikaci mezi psem a psovodem, protože mu pes neodporuje, ale naopak sám v něm nachází výhody. V tomto systému je to pes, kdo celý trénink vede a nenásleduje jen slepě psovoda.

Výsledkem je velmi sebevědomý pes, který splní každý povel a to srdcem i duší.

 

V NePoPo® spojujeme to nejlepší z obou světů: pozitivní přístup a starou školu. Nezapomeňte: to nejlepší z obou světů. Systém je dokonalou rovnováhou mezi motivací a koncentrací.

NePoPo® is lifestyle

nepopo_white_0500.png

NePoPo® škola

school_2.jpg

NePoPo® New Silver School

 • Třídenní kurz (8 h/den). Výuku povedou Michael a Bart Bellonovi v angličtině.

 • V programu New Silver se studenti zaměří na teorii NePoPo®. Studenti se musí nejprve naučit jazyk, aby se mohli stát tvůrci svého vlastního programu NePoPo®, který bude přizpůsoben každému psovi zvlášť.

 • Při probírání výcvikových systémů budeme zdůrazňovat, jak je důležité zůstat jednak v mezích zákona, ale také v mezích jeho vnímání. Je snadné aplikovat NePoPo® v těchto mezích, protože NePoPo® je jazykem moderního výcviku psů a je politicky korektním, humánním a účinným systémem výcviku psů, který umožňuje široké uplatnění a zároveň zůstává v rámci nejpřísnějších pravidel.

 • Všichni studenti musí rozumět slovníku behavioristů a psychologů, kteří učí tvorbu chování a paměť: např. pozitivní posilování, negativní posilování, pozitivní trest, negativní trest, klasické podmiňování a operantní podmiňování a jak je všechny konkrétně aplikovat pomocí NePoPo®.

 • Během programu NePoPo® New Silver se studenti do hloubky seznámí s tím, co je to trénink PoPo, co je to trénink NePo a co je to trénink NePoPo® a s mocnými aspekty každého systému.

 • Všichni studenti musí složit závěrečnou zkoušku s minimálně 90 %, aby byli NePoPo® New Silver absolventy.

 • Minimální věk při účasti 21 let.

Termíny NePoPo® New Silver School:

https://www.nepopotraining.com/en/events

NePoPo® New Gold School

 • Pouze absolventi NePoPo® Silver School a noví absolventi NePoPo® New Silver School mají nárok na NePoPo® New Gold School.

 • Praktický výcvik s vlastním psem (nebo se psem poskytnutým multiplikátorem NePoPo® Gold) pod vedením a dohledem multiplikátora NePo® Gold dle vlastního výběru. Tento NePoPo® Gold Multiplikátor je Master Coach a certifikovaný NePoPo® Gold absolvent. Martin Laco (Arka K9) je certifikovaným NePoPo® Gold Multiplikátorem a můžete u něj absolvovat NePoPo® New Gold School.

 • Poté může začít praktická práce při uplatňování teorie. Studenti budou pracovat se svými psy a uvidí práci jiných psů v NePoPo®. Budou probírány výcvikové pomůcky a způsob a důvody, proč je v NePoPo® používáme. Naučíte se, jak řešit problémy s chováním pomocí NePoPo® a vytvářet jasná a účinná řešení.

 • NePoPo® je vyvinut a chráněn ochrannou známkou Barta a Michaela Bellonových.

 • Pouze certifikovaní zlatí absolventi NePoPo® a noví zlatí absolventi NePoPo® mohou používat logo NePoPo® a mohou vyučovat NePoPo®.

NePoPo® New Gold School s Arka K9

Proč s námi?

Po absolvování NePoPo® Gold School jsem se vrhl do tréninku vlastního psa, bylo třeba implementovat nabyté znalosti do praxe. Tedy naučit svého psa špičkovou poslušnost, skoky a obranu pro Mondioring dle standardů NePoPo®. Můj pes Raven je důkazem, že se mi to povedlo.

Poté přišel na řadu další krok. Umím implementovat systém i na jiné psy? Jiné individuality, plemena a pro jiný cíl? Založil jsem Arka Team - Czech NePoPo® Training Group, kde se věnujeme Mondioringu, IGP, služební a lovecké kynologii. Arka Team je opět důkazem, že psi mají výkonnost dle NePoPo®.

Na základě těchto zkušeností jsem si ověřil, že NePoPo® rozumím a umím systém předávat dál. Také jsem si ověřil, že dlouhodobá praxe je nutností. 

V NePoPo® Gold School s Arka K9 jde především o kvalitu. O předání znalostí a praxe systému NePoPo®. Pouze pokud budete hluboce rozumět systému NePoPo®, tak na trhu jako nový NePoPo® Instruktor obstojíte. Za NePoPo® certifikátem musí být znalosti a zkušenosti. To je naše filozofie.

Podmínky absolvování New NePoPo® Gold School s Arka K9

Připravujeme

NePoPo®

pro rodinné psy

NePoPo®

pro pracovní psy