Můj příběh

Mé jméno je Martin. Když jsem začínal se psy, nikdy jsem nebyl spokojen s lidovými radami typu: "musíš mít lepší odměny", "tak to dělají všichni", "prostě to tak je" apod. Asi je to i tím, že jsem strojní inženýr a tak jsem měl již odmala velké nutkání porozumět věcem do hloubky.

Začal jsem se o výcvik psů tedy zajímat více, navštěvoval lekce, kurzy, semináře. Dnešní doba nabízí řadu možností, trh je zaplaven popularizačními články, knížky, kurzy atd. a je velmi těžké se v nich vyznat. Na jednom pólu je tu marketingově líbivý pozitivní trénink a na druhém stará škola.

Po letech objevování jsem se seznámil se systémem NePoPo®. Systém, který spojuje právě to nejlepší ze světa pozitivního tréninku a staré školy. Systém, který sedne každému psovi bez rozdílů a který má základy stavěné na vědeckých poznatcích. Více o systému NePoPo® zde.

Absolvoval jsem tedy v Belgii nejprestižnější kynologickou školu NePoPo® School Michaela a Barta Bellona. Jsem jediný v ČR, kdo má mezinárodní certifikaci pro výcvik psů - úroveň profesionál.

Co to znamená?

Postupy, které používám ve výcviku jsou na základě vědecky ověřených faktech a jsou v souladu se zachováním welfare psa.

Nejsem tedy žádný zaříkávač a psycholog psů, ale profesionální kynolog, který prokázal své teoretické a praktické znalosti dle mezinárodních standardů.

Jsem přímý člověk, který říká věci narovinu. Je pro mne důležité, aby klient dostával nezkreslené informace, které mohou být marketingově líbivé, ale dlouhodobě nefunkční. Věřím, že můj osobní přístup, profesionální kynologické vzdělání a pokora jsou skvělými předpoklady pro dosažení našich společných cílů.

V současné chvíli mám dva psy. Německého ovčáka jménem Arka a Belgického ovčáka Malinois - Raven, kterou nyní společně s Arka Teamem připravuji na Mondioring Cat3.

Já v médiích:

  • Přečti si můj rozhovor zde

  • Poslechni podcast č.38 zde

KVALIFIKACE

Certifikovaný NePoPo® Instruktor

Certifikovaný profesionál IACP (Mezinárodní asociace profesionálních kynologů)

NePoPo Bart Bear bez_3.png
iacpm-professional-logo600x600-web.png
  • Držitel celorepublikového certifikátu pro výchovu a výcvik psů v ČR (atest ministerstva MŠMT)

  • Certifikát NePoPo® Silver School (Belgie)

  • Certifikát NePoPo® Gold School (Belgie)

  • Certifikát E-collar NePoPo® School (Belgie) - profesionální použití elektronického obojku

  • Certifikát IACP - Profesionál (Mezinárodní asociace profesionálních kynologů)

unnamed2
unnamed2

press to zoom
3
3

press to zoom
1
1

press to zoom
unnamed2
unnamed2

press to zoom
1/4