top of page
369271510_10227039290825616_7408418533022413987_n.jpg

Můj příběh

Mé jméno je Martin. Když jsem začínal se psy, nikdy jsem nebyl spokojen s lidovými radami typu: "musíš mít lepší odměny", "tak to dělají všichni", "prostě to tak je" apod. Asi je to i tím, že jsem strojní inženýr a tak jsem měl již odmala velké nutkání porozumět věcem do hloubky.

Začal jsem se o výcvik psů tedy zajímat více, navštěvoval lekce, kurzy, semináře. Dnešní doba nabízí řadu možností, trh je zaplaven popularizačními články, knížky, kurzy atd. a je velmi těžké se v nich vyznat. Na jednom pólu je tu marketingově líbivý pozitivní trénink a na druhém stará škola.

Po letech objevování jsem se seznámil se systémem NePoPo®. Systém, který spojuje právě to nejlepší ze světa pozitivního tréninku a staré školy. Systém, který sedne každému psovi bez rozdílů a který má základy stavěné na vědeckých poznatcích. Více o systému NePoPo® zde.

Absolvoval jsem tedy v Belgii nejprestižnější kynologickou školu NePoPo® School Michaela a Barta Bellona. Jsem jediný v ČR, kdo má mezinárodní certifikaci pro výcvik psů IACP (mezinárodní organizace profesionálních kynologů) - úroveň profesionál. Jsem členem výkonné rady IACP pro Evropu.

Postupy, které používám ve výcviku jsou na základě vědecky ověřených faktech a jsou v souladu se zachováním welfare psa.

Nejsem tedy žádný zaříkávač a psycholog psů, ale profesionální kynolog, který prokázal své teoretické a praktické znalosti dle mezinárodních standardů.

Učím po celém světě, přednáším na školách a univerzitách. Spolupracuji s předními světovými kynology. Učím, školím a certifikuji Profesní kvalifikace: Výcvikář a chovatel psů, dle MŠMT.

Jako NePoPo® Gold Multiplicator certifikuji nové NePoPo® Gold Studenty.

Jsem přímý člověk, který říká věci narovinu. Je pro mne důležité, aby klient dostával nezkreslené informace, které mohou být marketingově líbivé, ale dlouhodobě nefunkční. Věřím, že můj osobní přístup, profesionální kynologické vzdělání a pokora jsou skvělými předpoklady pro dosažení našich společných cílů.

V současné chvíli mám dva psy. Německého ovčáka jménem Arka a Belgického ovčáka Malinois - Raven, kterou nyní společně s Arka Teamem připravuji na Mondioring Cat3.

Poznej mě blíže a poslechni si podcast nebo rozhovor se mnou:

Podcast pro Loype najdeš zde (záznam č.38)

Rozhovor pro Cane Cara najdeš zde.

KVALIFIKACE

Certifikovaný NePoPo® Gold Multiprikátor

Člen Evropské rady IACP (Mezinárodní asociace profesionálních kynologů)

nepopo_white_0500.png
iacpm-professional-logo600x600-web.png

Učíme se od špiček světové kynologie: Michael a Bart Bellon, Hans Verbruggen, Piotr Kaczmarek, Tobias Oleynik, Helmut Raiser a další

Držitel celorepublikového certifikátu pro výchovu a výcvik psů v ČR (atest ministerstva MŠMT)

Certifikát NePoPo® Silver School (Belgie)

Certifikát NePoPo® Gold School (Belgie)

Certifikát E-collar NePoPo® School (Belgie) - profesionální použití elektronického obojku

Certifikát IACP - Úroveň Profesionál (Mezinárodní asociace profesionálních kynologů)

bottom of page